Národní kontaktní místo dobrovolníků OSN

Thámova 181/20
Praha 8 - Karlín

E-mail

Hledání

UNV Logo

2.7.2018 

Program ročních stáží absolventů vysokých škol pro rok 2019

Zveřejnění konkrétních pozic a zahájení příjmu přihlášek do programu ročních stáží absolventů vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme pro rok 2019 je plánováno na začátku září 2018 (přihlášky budou přijímány v průběhu září).

Bude se již tradičně jednat o cca 8 pozic v programových a projektových zemích zahraniční rozvojové spolupráce dle koncepce zahraniční politiky České republiky. Konečný výběr zemí a oborového zaměření pozic je aktuálně v jednání mezi MZV ČR a UNV Bonn.

Všechny důležité informace, vč. podmínek pro úspěšné podání přihlášky, budou zveřejněny v aktualitách na těchto stránkách, na přelomu srpna/září 2018.

 


 

 7.6.2018

21. ročník Letní školy rozvojové spolupráce

Katedra rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ve dnech 2. - 7. Září 2018 pořádá již 21. ročník Letní školy rozvojové spolupráce, která přináší sérii přednášek zaměřených na rozvojovou spolupráci z pohledu různých aktérů.

Na Letní školu rozvojové spolupráce se lze přihlásit na tomto odkaze do 31. 7. 2018,  poplatek je 400 Kč.

Více informací na webových stránkách Letní školy rozvojové spolupráce. 

20.4.2018

Pozvánka na seminář Univerzity Palackého v Olomouci: Aktuální výzvy III - CHUDOBA 

Katedra rozvojových a environmentálních studií, Univerzity Palackého v Olomouci pořádá dvoudenní seminář Aktuální výzvy III - CHUDOBA, který proběhne ve dnech 3. – 4. května v Olomouci.

Více informací o semináři a informace k přihlášení na smeinář naleznete na webu katedry: 
http://www.development.upol.cz/projekty/letni-skola-rs/aktualni-vyzvy/

Kapacita míst je omezená. Uzávěrka přihlášek dne 25. 4. 2018 (poplatek 200 Kč).

 1.3.2018

Výjimečná příležitost v rámci programu ročních stáží pro absolventy vysokých škol ještě v roce 2018  - příjem přihlášek

Rádi bychom vás informovali o mimořádném vypsání volné pozice v rámci programu ročních stáží pro absolventy vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme ještě pro tento rok 2018.

Ve spolupráci Kontaktního místa pro dobrovolníky OSN, MZV ČR a UNV Bonn byla otevřena pozice v Moldavsku, na kterou se nyní můžete hlásit.

S pracovním popisem poizice (Description of Assignment) a dalšími důležitými informacemi vč. podmínek pro úspěšné podání přihlášky se můžete seznámit pod níže uvedeným odkazem.

 

Pokyny k podání příhlášky naleznete zde.

Přihlásit se je možné do 20. 4. 2017.  

V případě velkého zájmu může být příjem přihlášek uzavřen dříve. Plánovaný nástup na stáž v druhé polovině roku 2018.

Každoroční výběrové řízení na roční stáže (pro ročník 2019 – jaro 2019) bude zahájeno v druhé polovině tohoto roku, jakmile budou vypsány volné pozice.

  


22.2.2018

Slavnostní setkání stážistů na Ministerstvu zahraničních věcí ČR

Dne 19. 2. 2018 se stážisté v rámci přípravy na letošní odjezd v rámci programu UNV Youth Volunteers zúčastnili na Ministerstvu zahraničních věcí ČR slavnostního setkání se zástupci ministerstva v reprezentačních prostorách Černínského Paláce v Praze na Hradčanech.

Setkání se za ministerstvo zúčastnil ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci Ing. Václav Bálek se svými spolupracovníky a se zástupci České rozvojové agentury. Pozvání přijala i absolventka stáže z roku 2016, která tak měla příležitost se podělit s nově odjíždějícími o některé ze svých zkušeností.

Mladí dobrovolníci dostali příležitost se osobně představit a v rámci setkání si rozšířit povědomí o současném stavu české zahraniční rozvojové spolupráce. Pracovníci ministerstva vyjádřili zájem o další pokračování české účasti v UN Youth Volunteers Programme a podpořili rozvíjení kontaktů dobrovolníků se zastupitelskými úřady České republiky v zemích působení.

 


15.2.2018

Předodjezdová příprava - Assignment Preparation Training, Bonn - pro stážisty UNV Youth Volunteers Programme v roce 2018

Sedm českých stážistů programu UNV Youth Volunteers pro rok 2018 se v rámci předodjezdové přípravy zúčastnilo školení – Assignment Preparation Training v UNV Bonn.

Stážisté získali příležitost setkat se se svými kolegy z dalších zemí a načerpat nové užitečné poznatky vzhledem k nástupu na stáž. Školení, které proběhlo ve dnech 29. 1. - 2. 2. 2018, bylo věnováno teoretickým oblastem týkajících se problematiky dobrovolnictví.

 


21.12.2017

PF 2018

Vážení a milí přátelé, dobrovolníci, 

přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a spokojenosti do Nového roku. Budeme se těšit na setkání a spolupráci s Vámi v příštím roce.

Vaše Národní kontaktní místo dobrovolníků OSN pro Česku republiku

  

PF2018

 


5.12.2017

Mezinárodní den dobrovolníků

Vážení dobrovolníci, partneři a přátelé, za Národní kontaktní místo pro spolupráci s dobrovolníky OSN Vám přejeme krásný Mezinárodní den dobrovolníků, svátek připomínajíci důležitost dobrovolnické práce pro společnost připomínaný 5. prosince.

Více o kampani pro Mezinárodní den dobrovolníků (IVD) 2017 na stránkách:

 https://www.unv.org/internationalvolunteerday2017

 


 

12.9.2017

2 dny do ukončení příjmu přihlášek pro rok 2018 - program ročních stáží absolventů vysokých škol

 

Upozorňujeme, že příjem příhlášek do programu ročních stáží absolventů vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme pro rok 2018 trvá již jen dva dny do 14.9.2017.

Pokyny k podání příhlášky a popisy pozic naleznete zde.

Přihlásit se je možné do 14. 9. 2017.  


 


15.6.2017

20. ročník Letní školy rozvojové spolupráce

Katedra rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ve dnech 4. - 8. Září 2017 pořádá již 20. ročník Letní školy rozvojové spolupráce, která přináší sérii přednášek zaměřených na rozvojovou spolupráci z pohledu různých aktérů.

Na Letní školu rozvojové spolupráce se lze přihlásit na tomto odkaze do 30. 6. 2017,  poplatek je 400 Kč.

Více informací na webových stránkách Letní školy rozvojové spolupráce.8.6.2017

Zahájení příjmu přihlášek do programu ročních stáží absolventů vysokých škol pro rok 2018 

S radostí Vás můžeme opět informovat o programu ročních stáží absolventů vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme pro rok 2018. Již jsou známy konkrétní pozice a byl zahájen příjem přihlášek.

Společně s UNV Bonn jsme pro následující rok vybrali 8 pracovních pozic, na které se nyní můžete hlásit. Jedná se o pozice v Mongolsku, Kambodži, Vietnamu, Kosovu, Etiopii, Srbsku, Moldavsku a Bosně a Hercegovině.

S pracovními popisy (Description of Assignments) a dalšími důležitými informacemi vč. podmínek pro úspěšné podání přihlášky se můžete seznámit pod níže uvedeným odkazem. VYUŽIJTE LETOŠNÍ PŘÍZNIVOU SITUACI. Nabízíme vyšší počet míst a vyšší šanci na uplatnění ve srovnání s předchozími ročníky!

Pokyny k podání příhlášky naleznete zde.

Přihlásit se je možné do 14. 9. 2017.  

 


 

25.5.2017

Nový aplikační modul pro správu dobrovolníků - databáze UNV Bonn


Rádi bychom upozornili všechny naše stávající dobrovolníky a kandidáty na dobrovolníky, že během května 2017 došlo k převodu systémů eReta/MyProfile/DINA pro registraci potenciálních zájemců o dobrovolnictví v rámci databáze UNV Bonn (Global Talent Pool) na systém VMAM (Volunteer Management Application Module). Nový aplikační modul databáze se od svého předchůdce mírně liší strukturou záznamu dobrovolníka. Vzhledem k automatickému převodu stávajících záznamů mezi rozdílnými moduly důrazně doporučujeme všem dosud registrovaným zájemcům o dobrovolnictví v databázi UNV Bonn o co nejdřívější opětovné přihlášení a kontrolu správnosti vyplnění jednotlivých polí registrovaného profilu (a případně o provedení oprav). Přímý odkaz do VMAM, respektive Global Talent Pool naleznete zde: vmam.unv.org

 

 


 

Starší aktuality naleznete pod tímto odkazem