Národní kontaktní místo dobrovolníků OSN

Thámova 181/20
Praha 8 - Karlín

E-mail

Hledání

UNV Logo


 

12.9.2017

2 dny do ukončení příjmu přihlášek pro rok 2018 - program ročních stáží absolventů vysokých škol

 

Upozorňujeme, že příjem příhlášek do programu ročních stáží absolventů vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme pro rok 2018 trvá již jen dva dny do 14.9.2017.

Pokyny k podání příhlášky a popisy pozic naleznete zde.

Přihlásit se je možné do 14. 9. 2017.  


 


15.6.2017

20. ročník Letní školy rozvojové spolupráce

Katedra rozvojových studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ve dnech 4. - 8. Září 2017 pořádá již 20. ročník Letní školy rozvojové spolupráce, která přináší sérii přednášek zaměřených na rozvojovou spolupráci z pohledu různých aktérů.

Na Letní školu rozvojové spolupráce se lze přihlásit na tomto odkaze do 30. 6. 2017,  poplatek je 400 Kč.

Více informací na webových stránkách Letní školy rozvojové spolupráce.8.6.2017

Zahájení příjmu přihlášek do programu ročních stáží absolventů vysokých škol pro rok 2018 

S radostí Vás můžeme opět informovat o programu ročních stáží absolventů vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme pro rok 2018. Již jsou známy konkrétní pozice a byl zahájen příjem přihlášek.

Společně s UNV Bonn jsme pro následující rok vybrali 8 pracovních pozic, na které se nyní můžete hlásit. Jedná se o pozice v Mongolsku, Kambodži, Vietnamu, Kosovu, Etiopii, Srbsku, Moldavsku a Bosně a Hercegovině.

S pracovními popisy (Description of Assignments) a dalšími důležitými informacemi vč. podmínek pro úspěšné podání přihlášky se můžete seznámit pod níže uvedeným odkazem. VYUŽIJTE LETOŠNÍ PŘÍZNIVOU SITUACI. Nabízíme vyšší počet míst a vyšší šanci na uplatnění ve srovnání s předchozími ročníky!

Pokyny k podání příhlášky naleznete zde.

Přihlásit se je možné do 14. 9. 2017.  

 


 

25.5.2017

Nový aplikační modul pro správu dobrovolníků - databáze UNV Bonn


Rádi bychom upozornili všechny naše stávající dobrovolníky a kandidáty na dobrovolníky, že během května 2017 došlo k převodu systémů eReta/MyProfile/DINA pro registraci potenciálních zájemců o dobrovolnictví v rámci databáze UNV Bonn (Global Talent Pool) na systém VMAM (Volunteer Management Application Module). Nový aplikační modul databáze se od svého předchůdce mírně liší strukturou záznamu dobrovolníka. Vzhledem k automatickému převodu stávajících záznamů mezi rozdílnými moduly důrazně doporučujeme všem dosud registrovaným zájemcům o dobrovolnictví v databázi UNV Bonn o co nejdřívější opětovné přihlášení a kontrolu správnosti vyplnění jednotlivých polí registrovaného profilu (a případně o provedení oprav). Přímý odkaz do VMAM, respektive Global Talent Pool naleznete zde: vmam.unv.org

 

 


27.2.2017

 

Přijetí českých stážistů v OSN na MZV v rámci spolupráce ČR s United Nations Volunteers

Dne 23. února 2017 se uskutečnilo přijetí českých stážistů v OSN zástupcem náměstka ministra zahraničních věcí ČR p. Ivanem Jančárkem. Jednalo se o již tradiční, šesté setkání s českými účastníky programu UN Youth Volunteers v rámci spolupráce s United Nations Volunteers (UNV, Bonn). 

Přijetí na MZV ČR se zúčastnilo pět nových stážistů, kteří jsou připravováni na odjezd během března 2017. Pozvání přijal i jeden z bývalých stážistů, který tak měl příležitost se podělit s nově odjíždějícími o některé ze svých zkušeností. 

Slavnostní setkání stážistů na Ministerstvu zahraničních věcí ČR bylo poslední zastávkou stážistů v předodjezdové přípravě před odletem na stáž.

 

UNYouth2017_MZV

 


22.2.2017

Předodjezdová příprava pro stážisty UNV Youth Volunteers Programme v roce 2017 – Assignment Preparation Training, Bonn 

Všech šest českých stážistů programu UNV Youth Volunteers pro rok 2017 se v rámci předodjezdové přípravy zúčastnilo školení – Assignment Preparation Training v UNV Bonn.

V rámci školení, které proběhlo ve dnech 13. – 16. 2. 2017, stážisté načerpali hodně nových užitečných poznatků a získali možnost se setkat se stážisty z Francie a Švýcarska.

Školení, jehož se účastnila z pozice vystupujícího prezentátora i jedna česká absolventka stáže z minulého roku, bylo věnováno praktickým otázkám nástupu na stáž a teoretickým oblastem týkajících se problematiky dobrovolnictví.


UNYouth2017_APT_Bonn

  


23.12.2016

Vážení a milí přátelé, dobrovolníci, 

přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a spokojenosti do Nového roku. 

Děkujeme Vám za Váš osobní přínos dobrovolnickému programu OSN a věříme, že i váš profesní a osobní život je zpětně obohacován o cenné zkušenosti z práce a života v rozvojových zemích.

Budeme se těšit na setkání a spolupráci s Vámi v příštím roce.

Ať se vám daří a hodně štěstí.

Vaše Národní kontaktní místo dobrovolníků OSN pro Česku republiku

 

PF2017

  

Starší aktuality naleznete pod tímto odkazem